Farma Wiatrowa w Cisowie

W tym miejscu, wiatr wieje przez 363 dni w roku, stąd w 1999 roku powstała tu pierwsza w Polsce farma wiatrakowa - wieś Cisowo jest dal niej idealnym miejscem. W roku 2001 powstała obok kolejna farma z 9 większymi wiatrakami. Całościowo farma daje aż 18 MW mocy, co w skali rocznej daje niewyobrażalne 41000 MWh.

Mimo swojej industrialnej formy - farma wciąż przyciąga turystów wypoczywających nad morzem w pobliskich miejscowościach. Zachód słońca na tle wiatraków to zapewne niezapomniany widok.

Dodaj opinię

Według rzetelnych pomiarów, w tym rejonie Pomorza Zachodniego silny wiatr występuje przez ok. 363 dni w ciągu roku. Nic zatem dziwnego, że pierwsza w Polsce farma wiatrowa powstała pod Cisowem - w 1999 r. Efekty pracy 5 wiatraków były na tyle interesujące, że dwa lata później powstała kolejna elektrownia tego typu - 9 większych śmigieł zapewnia ok. 18MW energii.

Farma Wiatrowa w Cisowie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Farma Wiatrowa w Cisowie, zobacz gdzie w Darłowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Farma Wiatrowa w Cisowie.
  • Ulica
    Cisowo
    Farma Wiatrowa w Cisowie mieści się przy ulicy Cisowo w Darłowie
  • 76-150 Darłowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Farma Wiatrowa w Cisowie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij