Fort Marian

Fort Marian to park rozrywki dla osób szukających nieco mocniejszych wrażeń, takich jak paintball, quady, czołgi czy małpi gaj. Fort mieści się niecałe 22 km od Darłowa. Na zalesionym, pagórkowatym terenie, o powierzchni 20 ha, z powodzeniem można zorganizować różnego rodzaju eventy firmowe, szkolenia, imprezy plenerowe.

Do dyspozycji klientów oddano także Pensjonat Albatros w Darłówku Zachodnim (50 miejsc noclegowych).

Tuż obok fortu działa także Muzeum Pojazdów Historycznych, wraz ze stowarzyszeniem "TYTAN", które to powstało z inicjatywy pasjonatów i kolekcjonerów pojazdów wojskowych. W kolekcji muzeum znajduje niebywały eksponat - czołg T-55 Merida. Placówka ma także bogatą kolekcję motocykli oraz amerykańskich ciężarówek, w zdecydowanej większości pochodzących z okresu II wojny światowej. Zbiory uzupełniają elementy wyposażenia żołnierzy (głównie mundury i hełmy), samolot, kilka samobieżnych dział artyleryjskich oraz... maszyny rolnicze.

W okresie letnim możliwe jest także zwiedzanie zlokalizowanych w Darłówku Zachodnim fortyfikacji obronnych.

Dodaj opinię

Fort Marian to po pierwsze organizator imprez dostarczających mocnych wrażeń: quady, paintball, małpi gaj itp. Po drugie i istotniejsze - Muzeum Tytan z bogatą kolekcja pojazdów z przeszłości, przede wszystkim wojskowych. Chlubą pozostaje czołg T-55 Merida. Muzeum latem organizuje zwiedzanie pozostałości po bunkrach i wojskowej bazie III Rzeszy pod Bobolinem.

Fort Marian adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Fort Marian, zobacz gdzie w Darłowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Fort Marian.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Fort Marian opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij