Rozsuwany most

Sporą atrakcją Darłówka jest rozsuwany most kapitana Witolda Huberta, jedyny taki w naszym kraju.

Został zbudowany w 1988 r. i łączy Darłówko Wschodnie z Zachodnim, które oddzielone są od siebie zieloną wstęgą rzeki Wieprzy. Żeby zobaczyć działanie mostu najlepiej przyjść na miejsce przed 6 rano, kiedy to kutry rybackie wypływają w morze lub po godzinie 15, kiedy wracają. O tych godzinach funkcjonowaniu mostu można też przyjrzeć się przy okazji kursu tramwajem wodnym, który w okresie letnim pływa od mostu do Darłowa i z powrotem.

Nietuzinkowości dodaje mostowi jego sterownia, która swoim kształtem przypomina kosmiczny spodek. Właśnie z uwagi na tę formę, mieszkańcy Darłowa i przebywający w mieście goście mawiają o sterowni „UFO”.

Dodaj opinię

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Darłówka i Darłowa. Większość ruchomych mostów na kanałach żeglugowych jest zwodzonych - ten rozsuwa się na boki, zanim przepłynie zmierzający do portu lub na pełne morze statek (największy ruch ok. godz. 6 i 15). Jeszcze bardziej nietypowa jest sterownia. Jej “kosmiczne” kształty sprawiły, że zyskała nazwę “UFO”.

Firma KM Studio może sfilmować wart uwiecznienia Rozsuwany most kamerzysta Wrocław

Rozsuwany most adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rozsuwany most, zobacz gdzie w Darłowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rozsuwany most.
  • Ulica
    Kąpielowa
    Rozsuwany most mieści się przy ulicy Kąpielowa w Darłowie
  • 76-150 Darłówko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rozsuwany most opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij