Bukowo Morskie

Ta niewielka wieś, ma bardzo długą i ciekawą historię. W roku 1252, na terenie dzisiejszej wsi, miał powstać klasztor. Książę Świętopełk przekazał konwentowi z Darguna w Meklemburgii okoliczne tereny.

Przez wiele lat, do 1535 roku, klasztor z Bukowa Morskiego był największym posiadaczem ziemskim na Pomorzu Sławieńsko - Słupskim. Sekularyzacja w 1539 roku, spowodowała upadek opactwa.

Po dawnym opactwie nie ma już niestety śladu, a jedynym cennym zabytkiem w Bukowie jest pocysterski kościół z XIII wieku z gotyckim tryptykiem i amboną z okresu renesansu. Kościół jest teraz własnością Parafii Polskokatolickiej.


Dodaj opinię
Bukowo Morskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bukowo Morskie, zobacz gdzie w Darłowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bukowo Morskie.
  • 76-156 Bukowo Morskie
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bukowo Morskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij