Dąbki

Dąbki to niewielka wieś letniskowa i uzdrowiskowa w gminie Darłowo, nad brzegami jeziora Bukowo.

Dzięki staraniom wielu osób, m.in. Jadwigii Czarnołęskiej - Gosiewskiej, matce Przemysława Edgara Gosiewskiego, Dąbki stały się uzdrowiskiem, zanim jednak do tego doszło, Dąbki były już wcześniej miejscowością w której skutecznie leczono różne dolegliwości. Tamtejsze sanatoria od lat wspomagają leczenie m.in.: chorób układu oddechowego, chorób układu krążenia, schorzeń reumatycznych, chorób ortopedyczno-urazowych czy endokrynologicznych.

Położone nad morzem i jeziorem Bukowo Dąbki posiadają znakomity mikroklimat, charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i wilgotnym powietrzem. Jakość plaż w Dąbkach jest bardzo dobra, a najbliższy przemysł, znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od tego nadmorskiego uzdrowiska. Panują tu znakomite warunki do uprawiania windsurfingu, co wykorzystywane jest podczas zawodów o "Puchar Polski". Funkcjonuje tu także przystań morska dla rybaków. Warto zobaczyć też 4 zabytkowe chałupy z XIX wieku.


Dodaj opinię
Dąbki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Dąbki, zobacz gdzie w Darłowie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Dąbki.
  • 76-156 Dąbki
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Dąbki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij