Darłowo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Darłowa

Darłowo to niewielkie miasto położone na terenie województwa zachodniopomorskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. W systemie komunikacyjnym miasta funkcjonuje droga krajowa nr 37, która umożliwia dojazd do trasy europejskiej łączącej dwa, położone na przeciwległych krańcach, duże ośrodki - Szczecin i Gdańsk. Aby dojechać do tej trasy należy pokonać odległość ok. 16 km. Dodatkowo, przez miasto przebiegają drogi wojewódzkie: nr 203, która biegnie m.in. przez inną popularną miejscowość nadmorską - Dąbki i doprowadza do Koszalina oraz nr 205, prowadzącą na południe od miasta, m.in. do innego miasta powiatowego w tym regionie - Sławna. Takie dogodne usytuowanie i sprzyjająca infrastruktura lądowa sprzyjają rozwojowi komunikacji publicznej. Aby wyszukać aktualne informacje dotyczące przejazdów autobusem z Darłowa lub do Darłowa, można skorzystać z pomocy wyszukiwarki internetowej GoEuro.pl.

Najbliższe duże ośrodki miejskie to Koszalin - zlokalizowany w odległości 37 km od Darłowa, Ustka - 37 km w kierunku wschodnim trasą nr 203. W mieście nie funkcjonuje transport kolejowy, choć w przeszłości takie połączenie istniało. Niemniej, przebiegające tędy liczne trasy, istotne z punktu widzenia dróg lądowych, powodują, iż miejscowość ta jest dobrze skomunikowana z innymi ośrodkami. Z przewoźnikiem PKS Darłowo można dojechać do Darłówka, Jarosławca, Ustki, Koszalina, Kołobrzegu. Kurs zaczyna się na dworcu autobusowym, zlokalizowanym przy ulicy Bogusława X.

Dogodne połączenia realizowane są na trasie Darłowo - Koszalin przez firmę transportową DPP Bus. Odjazdy i przyjazdy odbywają się w częstotliwości średnio raz na godzinę. W okresie letnim ten sam przewoźnik kursuje również do pobliskiego Sławna. Dodatkowym usprawnieniem komunikacyjnym jest funkcjonowanie innych firm transportowych kursujących na linii Darłowo - Koszalin: MW Witkowski (jeżdżący przez Jeżyce) oraz Ar-Tour (jeżdżący przez Dąbki, Suchą Kosz).

Ponadto, w obrębie miasta możliwe jest skorzystanie z komunikacji na trasie Darłowo - Darłówko Zachodnie i Darłowo - Darłówko Wschodnie. Są to podmiejskie dzielnice Darłowa. Busy kursują z częstotliwością co 20 minut, a swój początkowy przystanek mają przy ulicy Franciszkańskiej.

rozwiń
Darłowo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij