Stanisław Gawłowski

Stanisław Gawłowski jest Honorowym Obywatelem Miasta Darłowa. Tytuł ten przyznano mu w uznaniu jego zasług dla Darłowa. Stanisław Gawłowski, z wykształcenia magister ekonomii, poseł na Sejm V i VI kadencji, kiedy to jako członek Platformy Obywatelskiej wystartował z listy tej partii, został w ten sposób wyróżniony za swoje zaangażowanie m.in. w umieszczenie darłowskiej inwestycji „Rozbudowa Portu Morskiego w Darłowie” w ramach rządowego Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko” oraz dofinansowanie budowy miejscowej mariny jachtowej w ramach projektu „Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego” opłacanego z Programu Operacyjnego „Innowacyjna Gospodarka”.

Wsparł również projekt wybudowania w miejscowości boiska w ramach rządowego programu „Blisko Boisko”. Razem z darłowskim samorządem zabiega o modernizację drogi łączącej miasto z położonymi 16 km na południowy-wschód Karwicami oraz o doprowadzenie do powstania cywilnego lądowiska w ramach funkcjonującego lotniska wojskowego w Darłówku.

Stanisław Gawłowski z Darłowem związany jest od połowy lat 80. To tutaj ukończył Technikum Rybołówstwa Morskiego i tutaj mieszkał do 2001 r. Od 1996 r. pełnił funkcję zastępcy burmistrza Darłowa, a w latach 1998-2002 zasiadał w sejmiku zachodniopomorskim. Następnie do 2005 r. zajmował stanowisko zastępcy prezydenta Koszalina. W tym samym roku od Prezydenta RP otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi za aktywną działalność na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce.

Dodaj opinię
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stanisław Gawłowski opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij